Water spinazie tempura met pittige varkenssaus
- Totale tijd 52min.
- 30min.
Bereiden - 7min.
Koken - 15min.
Afkoelen
Compatibele apparaten (21)
Ingrediënten
2 personen
5 Water spinazie
2 Sjalotjes
1 teentje Knoflook
4 el Olie
50 g Gehakt
5 cl Groentenbouillon
1 tl Rode chilibonenpasta
1 el Gehakte pinda's
1 el Vissaus
1 el Palmsuiker
0.5 Limoen
150 g Bloem
19 cl Koud water
1 tl Zout
Bereiding
Stap 1 /9
Was de water spinazie en scheid de bladeren van de stelen. Snijd de stelen doormidden. Laat uitlekken en zet in de koelkast. Schil de sjalotjes en snijd ze in dunne plakjes. Schil het teentje knoflook en hak het fijn. Zet opzij.
Stap 2 /9
Verhit in een hete frituurpan de helft van de olie en braad snel het gehakt. Voeg de groentebouillon toe en breng aan de kook. Haal van het vuur en laat afkoelen.
Stap 3 /9
Wanneer het vlees is afgekoeld, voeg de chilibonenpasta, gehakte pinda's, vissaus, palmsuiker, limoenrasp en sap, de sjalot en knoflook toe. Meng en zet in de koelkast.
Stap 4 /9
Bereid het tempura beslag. Giet de bloem in een grote kom, gevolgd door het koude water. Klop tot een glad beslag. Voeg het zout en olie toe en meng goed. Zet het beslag apart.
Stap 5 /9
Doop de water spinazie bladeren in het tempura beslag.
Stap 6 /9
Plaats ze in het apparaat met de plaat. Start het kookproces.
Stap 7 /9
Kook enkele minuten langer indien nodig.
Stap 8 /9
Zodra ze gaar zijn, herhaal het proces totdat alle ingrediënten zijn opgebruikt.
Stap 9 /9
Plaats op een schaal en serveer met de pittige saus. Geniet ervan!






