Chocoladecakejes met gedroogde vruchten
- Totale tijd 1u. 47min.
- 20min.
Bereiden - 27min.
Koken - 1u.
Afkoelen
Ingrediënten
2 ovenlading
2 eieren
160 g suiker
6 cl olie
200 g dikke crème fraîche
40 g cacaopoeder
120 g bloem
1 tl bakpoeder (6 g)
150 g gehakte gedroogde vruchten
2 snufjes zout
180 g smeltchocolade
3 cl olie (30 g)
Toebehoren
Bakvorm voor 6 mini cakes
Bereiding
Stap 1 /5
Klop in een kom de eieren los met de suiker en twee snufjes zout. Voeg al kloppend de crème fraîche en olie toe. Voeg de bloem, cacaopoeder en het bakpoeder toe. Klop opnieuw flink door. Voeg de gehakte en gemengde gedroogde vruchten toe en roer met een soepele spatel waarbij je goed langs de randen van de kom gaat.
2 eieren 160g suiker 6cl olie 200g dikke crème fraîche 40g cacaopoeder 120g bloem 1tl bakpoeder (6 g) 150g gehakte gedroogde vruchten 2 snufjes zout
Stap 2 /5
Verdeel het deeg gelijkmatig in de uitsparingen van de vorm. Plaats de vormpjes in de Cake Factory.
Bakvorm voor 6 mini cakes
Stap 3 /5
Start het programma en houd de aangegeven tijd aan. Herhaal de voorgaande stappen om meerdere porties te maken.
Stap 4 /5
Haal de vorm uit de Cake Factory. Doe de gehakte chocolade en de olie in een kom. Zet de kom in de Cake Factory en start het programma voor de aangegeven tijd. Meng de gesmolten chocolade en de olie met een garde door elkaar. Herhaal de voorgaande stappen om meerdere porties te maken.
180g smeltchocolade 3cl olie (30 g)
Stap 5 /5
Verdeel over de cakejes die nog in de vorm zitten. Zet 1 uur in de koelkast. Haal de cakejes voorzichtig uit de vorm en smullen maar.
Bakvorm voor 6 mini cakes